Choroba Takayasu

0
By
Guest's picture
Guest on June 28, 2019 - 8:20am
Tags:

W załączonym linku do Polityki Prywatności przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych osobowych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Największą zachorowalność na chorobę Leśniowskiego-Crohna notuje się w krajach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Częstość występowania choroby w Europie wynosi 40-50 przypadków na 100 000 mieszkańców. Zauważa się dwa szczyty zwiększonej zapadalności na tę chorobę jelit - pierwszy i największy występuje w wieku 15-30 lat; drugi, znacznie mniejszy, to 60-80 rok życia.
Pacjenci najpierw zgłaszają dolegliwości bólowe narastających guzków. Charakteryzują je jako symetryczne, bolesne, kłujące, piekące lub palące, pogarszające się pod wpływem dotyku. Ból jest najczęściej zlokalizowany w tkance podskórnej na pośladkach, tułowiu i bliższych częściach kończyn. Pacjent na ogół ma nadwagę lub otyłość.
W szpitalu chcą pomagać, ale nadal uczą się tej choroby. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość, choć wiem, że to trudno, a mi łatwo się pisze. Co do leczenia bólu - proponowałabym zgłosić się do poradni leczenia bólu, gdzie lekarze są specjalistami od walki z bólem. Leczenie choroby może uzupełniać psychofarmakoterapia, czyli leki przeciwdepresyjne. Polecałabym skorzystanie z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, by móc powoli i stopniowo nauczyć się żyć z chorobą i w pewien sposób ją zaakceptować. Nie wolno też zapomnieć rehabilitacji i stosowaniu drenażu limfatycznego.
Następnie prof. Walczak zapoznał zebranych z pismem przesłanym ze szpitala w Olsztynie informującym zgonie 2 letniej pacjentki chorej na MPS I leczonej lekiem Aldurazyme. W odniesieniu do tej informacji zespół ustalił, iż szpital powinien zgłosić to jako działanie niepożądane i jednocześnie przekazać wyniki badań pośmiertnych.
Bilguun Ariunbaatar zaistniał w polskim show biznesie w 2010 roku występując w popularnym programie " Szymon Majewski Show". Wcielając się w postać rzekomego reportera mongolskiej telewizji, zyskał ogromną sympatię widzów, co zaowocowało kolejnymi propozycjami zawodowymi. Można go było oglądać w takich programach jak "Szymon na żywo", "Taniec z gwiazdami", i " Twoja twarz brzmi znajomo ". Obecnie występuje na deskach warszawskiego Och-Teatru i gra w zespole Lavina, sportowefakty zuzel sklady 2019 który założył z Mateuszem Banasiukiem Mimo wielu sukcesów, prezenter nie ocenia minionych 10 lat wyłącznie pozytywnie.